O nás

KTO SME?

Sme malá rodinná firma z Duloviec pri Nových Zámkoch, za ktorou stoja tri ženy troch generácií. Všetky do jednej milujeme módu a v roku 2017 sme sa spojili s myšlienkou vytvoriť vlastnú odevnú značku.

Už dlhšie sme boli rozladené z toho, že obchody zaplavilo masové tuctové oblečenie, ktoré vydrží len pár opratí a ženy v nich vyzerajú uniformne. Tento prístup neladí so životom modernej ženy, ktorá nemá čas na to, aby si kupovala nekvalitné veci a neladí ani s jej túžbou vyniknúť. Rýchla móda je tiež neudržateľná k životnému prostrediu a sme presvedčené, že by mala spomaliť.

Značku Miss Orchestra sme preto založili na poctivom krajčírskom remesle a kvalitných materiáloch, ktoré overí čas. Ako milovníčky ženskej krásy sme presvedčené, že so strihmi sa dá vyhrať tak, aby sme zvýraznili prirodzené ženské krivky, na ktoré súčasná móda zabúda. Prvé husle hrá u nás aj osobný prístup a presvedčenie, že skutočné ženy sú tou najlepšou inšpiráciou a spätnou väzbou. Pre nápady a podnety našich zákazníčok nesú mnohé modely ich krstné mená. A naše modely fotíme nielen na modelkách, ale aj našich zákazníčkach.

KTO JE MISS ORCHESTRA?

 Nápad, ako nazvať našu značku, sme vymysleli spontánne na prvej pracovnej ceste v kolíske módy. Do Paríža nás priviedol svetový veľtrh s originálnymi materiálmi a zaujímavými aplikáciami. Ako aj v orchestri, aj v móde je dôležitý súlad. Keď tvoríme naše módne kúsky, snažíme sa, aby ladili s dňom aj nocou, s lodičkami aj čižmami, s hektickým životným štýlom aj s udržateľným životným prostredím. Každý tón od materiálu, strihu a kvality šitia vytvára symfóniu originality, pohodlia a ženskosti. Miss Orchestra je dáma, ktorú sme našim oblečením vyladili do krásy a za ktorou sa s údivom na ulici obzrú aj iné ženy.

20181023_miss_orchestra_portrety_WEB005

MATERIÁLY, Z KTORÝCH ŠIJEME

Naša Diana s láskou opatruje vzácny sveter po starej mame, ktorý má štyri desaťročia a dodnes na ňom nebadať známku času. Toto nám na pultoch obchodov chýbalo. Kvalitné a nadčasové látky, ktoré vydržia roky. Výber materiálov je preto pri našej tvorbe zásadný a nakupujeme ich priamo u overených výrobcov z Talianska, Nemecka, Česka i Turecka. Stáva sa nám, že natrafíme na výnimočný materiál, ktorý podnieti našu fantáziu a vytvoríme úplne nové strihy.

Naše biznis/basic modely zvyčajne ladíme do prírodných materiálov, ktoré preveril čas ako bavlna, vlna a ľan. V súlade s udržateľnou módou používame organickú bavlnu a rayon, ktorý sa vyrába z recyklovanej celulózy. Tón u nás udávajú aj zmesové materiály, ktoré sú výborné pri tvorbe dennej ležérnej módy, pretože sú pohodlné, pružné a dlho vydržia. Pri spoločenských modeloch sa sústredíme na detail a originalitu materiálu.

 

KDE TVORÍME

Všetky naše kúsky tvoríme v ateliéri a krajčírskej dielni v Dulovciach pri Nových Zámkoch. Máme šikovné krajčírky, pre ktoré je toto remeslo hračka a naše nápady vždy vyladia do života a do krásy. Kombinujú pritom ručnú krajčírsku prácu aj šitie na strojoch. Pikoškou je, že v rovnakej dielni sa už dlhé roky šijú aj armádne uniformy. Aj vy ste si všimli hravý kontrast delikátnej ženskej módy s maskáčmi?

Anna - Missorchestra
Anina je profesionál „od fachu“ s potrebnými a najmä dlho
Diana - Missorchestra